60-minutowy webinar i kilkugodzinne bezpłatne warsztaty – ruszamy z nową edycją wydarzeń przybliżających zastosowanie narzędzi Ansys Granta. Tym razem spotkania kierujemy precyzyjnie do osób uczących przedmioty z zakresu inżynierii materiałowej.

Materiały mają właściwości termiczne, mechaniczne, elektromagnetyczne, optyczne i akustyczne. Różną masę, ślad węglowy i dostępność w łańcuchach dostaw. 

Wybór właściwego jest decydującym czynnikiem, który może przesądzić o powodzeniu projektu. O tym wiedzę na zajęciach z inżynierii materiałowej przekazują specjaliści. Dlatego tak ważne jest aby mogli korzystać z rzetelnych, nowoczesnych i opartych na aktualnej wiedzy materiałach. 

Metody i doświadczenie prof. Ashby’ego

Metoda przedstawiania właściwości materiałów w postaci wykresów bąbelkowych opracowana przez profesora Ashby’ego jest podstawą prezentacji danych w narzędziu Granta EduPack. Wykresy są interaktywne, dają możliwość nie tylko porównywania cech materiałów, wyboru danych dla nowych projektów lub zastąpienia materiału w już używanym produkcie. Narzędzie może być stosowane do porównywania i szacowania danych czy do identyfikacji trendów.

Kluczowe cechy Ansys Granta EduPack:

  • kompleksowe informacje o materiałach

  • narzędzie do audytu ekologicznego

  • zasoby gotowych materiałów do nauki i nauczania

  • funkcje wspierania zaawansowanych projektów

Webinar i szkolenie Ansys Granta

Pokazanie praktycznego zastosowania oprogramowania jest dla nas zawsze kluczowe. Dlatego na spotkanie dotyczące prowadzenia zajęć dydaktycznych z wykorzystaniem go zaprosiliśmy osoby, które na co dzień pracują z Granta EduPack

Możliwości pracy z narzędziem stworzonym w oparciu o metodologię prof. Ashby’ego przedstawi PhD Navid Mannai z firmy Ansys. Swoimi doświadczeniami dydaktycznymi z prowadzenia zajęć z inżynierii materiałowej dla studentów podzielą się: prof. dr hab. inż. Mirosław Bramowicz z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz dr inż. Emila Skołek z Politechniki Warszawskiej.

Bezpłatny webinar “Inżynieria materiałowa w dydaktyce” odbędzie się we wtorek 25 października o godzinie 10.00. Wszystkie osoby, które się na niego zapiszą otrzymają bezpłatne zaproszenie na warsztaty pt. “Wsparcie w zakresie prowadzenia zajęć o inżynierii materiałowej”. Warsztaty odbędą się 6 grudnia o godz. 12:00.