Projektowanie satelitów, planowanie misji (kosmicznych i nie tylko), optymalizacja druku 3D, symulacje optyczne, ale także nowości w oprogramowaniu i przede wszystkim praktyczne zastosowanie narzędzi Ansys. To tylko niektóre z zagadnień, które zostaną poruszone podczas kolejnej edycji Symkom CONFERENCE 2022, tym razem w wydaniu hybrydowym.

Spotkanie będzie miało wyjątkowy charakter nie tylko z uwagi na powrót możliwości stacjonarnego udziału w spotkaniu. W tym roku Symkom obchodzi 25-lecie istnienia. Dlatego będzie nam szczególnie miło, jeśli weźmiecie Państwo udział w tym jubileuszowym spotkaniu. Dedykujemy je naszym klientom i partnerom biznesowym w podziękowaniu za dotychczasową współpracę. 

Sky is the limit, czyli o polskich satelitach, planowaniu misji, ale nie tylko

Uczestnicy konferencji, którzy 25 listopada dołączą do spotkania użytkowników Ansys zarówno online jak o stacjonarnie, będą mogli zobaczyć 26 prezentacji z dziedzin: analiz przepływowych, mechanicznych, elektromagnetycznych, optycznych, a także wziąć udział w specjalnym panelu poświęconym inżynierii kosmicznej.

– Nadal niewielu z nas zdaje sobie sprawę ile w ostatnim czasie powstało firm, które tworzą nowatorskie rozwiązania dla sektora kosmicznego – mówi Leszek Rudniak – CEO Symkom. – Z jednej strony chcielibyśmy podzielić się z uczestnikami konferencji możliwościami, które w tej mierze daje oprogramowanie Ansys, a z drugiej pokazać jakie Polska ma na tym polu osiągnięcia. Dlatego swoje prezentacje pokażą przedstawiciele firm Creotech i Topologic, a także pracownicy Politechniki Rzeszowskiej, którzy używają zaawansowanych narzędzi do planowania misji – dodaje.

Nie zabraknie także bardziej “przyziemnych” tematów jak:

  • nowości i nieoczywiste zastosowania oprogramowania Ansys

  • analizy cieplno-przepływowych zjawiska adsorpcji w obiegu chłodniczym

  • optymalizacja procesu wytwarzania przyrostowego 

  • wykorzystania symulacji w projektowaniu układów optycznych

  • wykorzystania możliwości Ansys HFSS w kontekście projektowania znacznika RFID

Co to znaczy konferencja hybrydowa?

Tegoroczna edycja będzie odbywała się zarówno w formule online jak i stacjonarnie. Zdalny udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Pozwala na komfortowe uczestnictwo, z dowolnie wybranego miejsca. Osoby, które zdecydują się na udział stacjonarny, zapraszamy do Warszawy, do hotelu Sofitel. Udział stacjonarny wiąże się z opłatą 500 zł netto.

Agenda oraz szczegóły dostępne są na tej stronie.

Symkom CONFERENCE 2022 odbędzie się 25 listopada o godz. 9.00 i jest wydarzeniem w formule hybrydowej.

Aby wziąć udział w nim udział, konieczna jest rejestracja, w tym celu prosimy kliknąć przycisk