Startup Program

ANSYS Startup Program pozwala na pełny dostęp do oprogramowania symulacji inżynierskich, które są tak zbudowane i zaprojektowane, aby pomóc przedsiębiorcom w rozwoju ich produktów szybko i efektywnie kosztowo. Rozumiemy, że we wstępnych fazach rozwoju firmy często brakuje funduszy na specjalistyczne oprogramowanie. Dlatego stworzony został ten program, aby Twoja firma mogła rozwijać się wykorzystując swój cały potencjał, używając najlepszych dostępnych narzędzi – oprogramowania ANSYS – przy minimalnym zaangażowaniu kapitałowym. Wiele największych firm świata zaczynało jako startupy i ANSYS oraz Symkom są zdeterminowane, aby nawiązywać współpracę z dzisiejszymi startupami w celu stworzenia przyszłych liderów.

Jako partner w Startup Program dostaniesz natychmiastowy dostęp do oprogramowania ANSYS, tak by możliwe było zbudowanie wirtualnych prototypów produktów. Te prototypy mogą być modyfikowane i testowane dzięki symulacjom setki razy w tym samym czasie, który potrzebny by był do zbudowania i przetestowania jednego fizycznego prototypu – dzięki temu oszczędasz czas i pieniądze. Partnerstwo daje  dostęp do pełnego portfolio produktów firmy ANSYS, w tym do solverów: Strukturalnego, CFD, Elektromagnetycznego i oprogramowania wbudowanego. Dodatkowe korzyści to wspólne przedsięwzięcia marketingowe z Symkom i ANSYS oraz dostęp do portalu użytkowników.

Nieważne czy jesteś startupem, akceleratorem, inkubatorem pracującym z wieloma startupami, czy też innym graczem w ekosystemie, poniżej przedstawiono możliwości korzyści ze strony Symkom i ANSYS.

Beneficjencji programu ANSYS Startup

logo REbuild ANSYS Startup Program

REbuild

Startup REbuild Sp. z o.o. to pierwsze w Polsce przedsiębiorstwo, którego celem jest wdrożenie na rynek technologii 3DCP (3D Construction Printing). Misją firmy jest zautomatyzowanie procesów w branży budowlanej poprzez druk 3D oraz stworzenie unikalnych możliwości projektowo-konstrukcyjnych. Firma w najbliższym czasie będzie dostarczać klientom drukarki 3D i usługi oparte na druku 3D dzięki którym zostaną rozwiązane takie problemy: tworzenie unikalnych projektów i kształtów, szybka i niedroga realizacja złożonych projektów budowlanych, unikanie opóźnień inwestycji budowlanych, zwiększenie bezpieczeństwa i higieny pracy, optymalizacja pomiędzy unikalnymi projektami architektów a ograniczeniami wynikającymi z wytrzymałości konstrukcji, skrócenie czasu realizacji inwestycji budowlanej, obniżenie kosztów inwestycji budowlanej. REBuild należy do światowej czołówki konstrukcyjno-inżynieryjnej w branży 3DCP. Potwierdzają to patenty, zapewniające firmie przewagę technologiczną i konkurencyjną w skali globalnej.

rebuildconstruction.pl/

sezo logo ANSYS Startup Program

SEZO

SEZO Sp. z o. o. to technologiczna firma z Gdyni oferująca bezprzewodowe rozwiązania Internetu Rzeczy (IoT) oparte na technologii LoRaWAN oraz LTE-M/NB-IoT. SEZO jest operatorem sieci LoRa na Pomorzu i producentem rodziny urządzeń telemetrycznych. Oprogramowanie ANSYS ma wspomóc proces projektowania urządzeń elektronicznych opracowywanych i wdrażanych w SEZO.

sezo.pl/

Physiolution_logo

Physiolution Polska

Spółka jest niezależną, innowacyjną firmą specjalizującą się w analizie farmaceutycznej i rozwoju narzędzi informatycznych i obliczeniowych dla farmacji. Wieloletnie doświadczenie założycieli Physiolution w dziedzinie symulacji fizjologii przewodu pokarmowego i biofarmaceutycznej ocenie doustnych postaci leku oraz zastosowaniu metod numerycznych w farmakokinetyce i farmakodynamice zdeterminowały profil firmy. Autorskie rozwiązania założycieli i pracowników firmy są podstawą unikalnych metod testowych i symulacji obliczeniowych podstawowych problemów powstających w procesie formulacji postaci leku.

physiolution.pl/

khouse_logo_black.svg

Krafthouse

KRAFTHOUSE sp. z o.o. to powstałe w 2018 roku biuro architektoniczne zajmujące się wykonywaniem kompleksowych projektów architektury kubaturowej. Założona przez 3 architektów firma specjalizuje się w technologii BIM oraz wykorzystywaniu nowoczesnego oprogramowania do projektowania budynków i ich otoczenia.  Kolejnym bardzo ważnym aspektem tworzenia jest zrównoważone i świadome podejście do ekologii, komfortu użytkowników oraz wykorzystywania zasobów naturalnych.

khouse.pl/

TG Yachts logo

TG Yachts

FirmaTG Yachts powstała w 2010 jako małe biuro projektowe. Od 2016 roku działalność polega wyłącznie na tworzeniu projektów niezależnych, a od 2018 roku biuro zatrudnia łącznie trzech inżynierów. Firma obecnie pracuje nad dwoma projektami jachtów – 24-metrowym żaglowym Hirondelle oraz 17-metrowym motorowym Sialia 57. Więcej szczegółów na temat projektów znajduje się w tym artykule.

tgyachts.pl/

logo_HP

Hyper Poland

Hyper Poland jest jedyną firmą na świecie posiadającą technologię umożliwiającą stopniową implementację koncepcji Hyperloop jako unowocześnienia branży kolejowej. Opracowali unikalną, zgłoszoną do opatentowania technologię, która pozwala naszym pojazdom, dzięki użyciu pasywnej lewitacji magnetycznej, poruszanie się na istniejących torach kolejowych z prędkością 300 km/h (Etap 1 – Magrail – rozwiązanie hybrydowe zapewniające utrzymanie funkcjonalności kolei konwencjonalnej). Następnie można przekształcić system w próżniowy, osiągający prędkość 600 km/h na istniejących torach (Hyperrail – Etap 2) i 1200 km/h na nowych dedykowanych trasach (Hyperloop – Etap 3). W przypadku istniejących tras Kolei Dużych Prędkości (KDP) nie ma potrzeby realizacji Etapu 3 ze względu na możliwość osiągnięcia docelowej prędkości Hyperloop’a w Etapie 2, dzięki dużym promieniom łuków na tych trasach. Rozpoczęcie procesu od ich modernizacji do standard pasywnego maglev’a w Etapie 1 umożliwia zwiększenie prędkości do ponad 400 km/h przy utrzymaniu kosztu energii na takim samym poziomie jakiego potrzebuje KDP do jazdy z prędkością 300 km/h. Jednocześnie koszty utrzymania są o 25% niższe, co wynika z mniejszej ilości elementów ruchomych.

hyperpoland.com/

Talkin' Things

Talkin’ Things

Talkin Things Sp. z o.o. jest liderem w dostarczaniu rozwiązań Smart Packaging dla IoT. Oferujemy innowacyjną platformę komunikacyjną oraz efektywne zabezpieczenie przed podrabianiem produktów dzięki technologii NFC i RFID oraz aplikacji mobilnej. W roku 2018 firma znalazła się w gronie top 50 najbardziej innowacyjnych start-upów na Świecie według prestiżowej organizacji Kairos Society. Wśród pozostałych nagród warto wymienić Pharmapack Award za najbardziej innowacyjne rozwiązanie w kategorii „Bezpieczeństwo Pacjenta” czy też dotarcie do finałów tzw. „Oskarów NFC” (NFC Forum Award). W 2014 firma zdobyła nagrodę Pulsu Biznesu dla najbardziej innowacyjnego start’upu w Europie Środkowo-Wschodniej. Talkin’ Things współpracuje z największymi firmami na Świecie z branży technologicznej (np. NXP Semiconductors) i opakowaniowej (np. MCC Label), a jej klientami są największe amerykańskie korporacje oraz marki produktów codziennego użytku. Oprogramowanie Ansys Electromagnetics jest wykorzystywane do opracowywania innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych identyfikatorów RFID pasma HF i UHF, projektowania anten dla czytników RFID oraz w procesie projektowania rozwiązań systemów automatycznej identyfikacji obiektów. Więcej o firmie przeczytać można w artykule na naszym blogu.

talkinthings.com/

NOA

NOA prowadzi prace B+R nad pojazdami wykorzystującymi autorską, opatentowaną technologię napędu NOA DRIVE inspirowaną rozwiązaniami przyrodniczymi. Technologie NOA umożliwiają energooszczędną, cichą i przyjazną dla środowiska transmisję mocy w układach napędowych pojazdów wodnych, w tym w bezzałogowych pojazdów podwodnych NOA Sentinel (UUV), umożliwiając  im przenoszenie dużych ładunków/sensorów na znacznie większe odległości przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej niezależności i energooszczędności co sprawia, że same autonomiczne misje mogą być  bezpieczniejsze a czas trwania pojedynczej bezzałogowej misji może wydłużony do wielu dni. Efektem tego jest obniżenie kosztów eksploracji mórz i oceanów poprzez uczynienie  autonomicznego Podwodnego Internetu Rzeczy powszechnym i dostępnym dla znacznie szerszej grupy interesariuszy. NOA wdraża narzędzia ANSYS celem optymalizacji procesów B+R związanych z przepływami płynów w strefie pracy samych pędników pojazdu NOA Sentinel, zarówno podczas pracy napędu NOA DRIVE jak i w locie szybowym pojazdu.

noa-marine.com

logo mac

Thorium Space

Thorium Space pracuje nad projektem innowacyjnego modułu mikrofalowego (payload) przeznaczonego dla satelit telekomunikacyjnych.
Zastosowanie środowiska Ansys Electromagnetics (HFSS) pozwala nam zaprojektować oraz przeprowadzić analizę całego toru RF oraz aktywnych anten macierzowych przy znacznej redukcji czasu oraz środków poświęconych na ten cel.
(projekt o nazwie: Multi Beam E-Band AESA Transponder, dofinansowany przez NCBiR).

thorium.space

LOGO XTPL

XTPL

Spółka XTPL opracowała innowacyjną głowicę drukującą i dedykowane nanotusze umożliwiające ultra-precyzyjne drukowanie nanomateriałów. Ze względu na swój platformowy charakter, rozwiązanie to znajdzie zastosowanie w szeroko rozumianej branży elektroniki drukowanej i umożliwi niskokosztową oraz nieskomplikowaną produkcję przyrostową zaawansowanych technologicznie urządzeń. Technologia ta pozwoli na wytwarzanie warstw TCF (TransparentConductiveFilms), tj. przezroczystych warstw przewodzących nowej generacji, wykorzystywanych m.in. w produkcji monitorów, ekranów dotykowych, ogniw fotowoltaicznych i wyświetlaczy – w tej branży XTPL może również dostarczyć technologię naprawy zepsutych połączeń metalicznych w cienkowarstwowych układach elektronicznych (open-defect repair) oraz technologię dozowania opartą na kropkach kwantowych. Rozwiązanie XTPL otwiera również drogę do rewolucyjnych zastosowań w zakresie biosensorów i zabezpieczeń antypodróbkowych. Technologia ta ma wszelkie cechy technologii przełomowej–tzw. disruptive technology.Więcej o firmie przeczytać można w artykule na naszym blogu.

xtpl.com/

Creotech S.A

Celem projektu Renesans, finansowanego wspólnie przez NCBiR oraz Creotech Instruments S.A. jest stworzenie malej platformy satelitarnej “HyperSat”, która budowana jest w oparciu o standardy użytkowe, projektowe i wykonawcze. Powstająca platforma zapewni potencjalnym użytkownikom możliwość zainstalowania urządzenia (ang. payload), które po wyniesieniu w kosmos będzie wykonywało zadania dla określonej misji kosmicznej i za pomocą satelity przekazywało dane użytkownikom. Produkt finalny projektu w postaci rysunków oraz schematów elektrycznych i innej dokumentacji projektowej będzie dostępny w ramach otwartej licencji Open Software/Open Hardware. Więcej o firmie przeczytać można w artykule na naszym blogu.

www.creotech.pl

Jedna z najszybciej rozwijających się firm według rankingów Financial Times “1000 Europe’s Fastest Growing Companies 2018” (link, pozycja 242.) oraz “Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2018” (link, pozycja 43.).

W razie zainteresowania naszą ofertą, zapraszamy do współpracy

Top