Symkom

Misja

Naszą misją jest dostarczanie wiodącego oprogramowania do symulacji inżynierskich ANSYS, w celu wspierania wszelkich projektów inżynierskich i zwiększania poziomu innowacyjności i konkurencyjności polskich firm i nauki. Poprzez promowanie oprogramowania ANSYS zwiększamy możliwości polskich inżynierów. Naszym priorytetem jest zrozumienie potrzeb klienta i zapewnienie optymalnego rozwiązania. Nasza wykwalifikowana kadra specjalistów i wieloletnie doświadczenie w modelowaniu przełożyły się sukces wielu firm i ośrodków akademickich.

O Nas

Firma Symkom – ANSYS Channel Partner w Polsce istnieje na polskim rynku od 1997r.

Głównym celem działalności firmy Symkom jest wdrażanie kompleksowych rozwiązań z dziedziny analiz numerycznych w oparciu o oprogramowanie firmy ANSYS. Jako wieloletni partner firmy Fluent, a później firmy ANSYS mamy ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zakresie modelowania numerycznego. W swoim portfolio oferujemy oprogramowanie do analiz przepływowych, mechanicznych oraz elektromagnetycznych. Zapewniamy doradztwo, konsultacje oraz szkolenia na najwyższym poziomie. Zajmujemy się także doborem odpowiedniego sprzętu komputerowego.

Wizja

Naszym celem jest powszechna świadomość  o przewadze i możliwościach oprogramowania ANSYS wśród środowiska inżynierskiego w Polsce. Jesteśmy przekonani, że dostęp do i umiejętność korzystania z najwyższych jakości narzędzi, takich jak ANSYS, przyczyniają się do modernizacji polskiej gospodarki. Wierzymy, że nasza działalność przyspieszy rozwój naszych klientów i partnerów, a my jako Symkom będziemy rosnąć razem z nimi.

Założony w 1997r. Symkom był pierwszym przedstawicielem firmy Fluent w Polsce. Jesteśmy jedną z nielicznych firm, które mogą się pochwalić ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w numerycznej mechanice płynów (CFD), oraz z tłem międzynarodowym (USA i Japonia). W 2009r. ANSYS zakupił firmę Fluent, największego sprzedawcę oprogramowania CFD, i tym samym Symkom został certyfikowanym ANSYS Channel Partner w Polsce.

Obecnie Symkom, mając biura w Warszawie (siedziba i centrum szkoleniowe) oraz w Gliwicach, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych dostawców oprogramowania CAE, aktywnie promując produkty ANSYS i świadcząc wsparcie techniczne na najwyższym poziomie. Symkom dostarcza rozwiązania z zakresu mechaniki płynów, mechaniki, elektromagnetyzmu, oprogramowania wbudowanego, High-Performance Computing (HPC)  i całego portfolio produktów ANSYS. Od wielu lat utrzymujemy najwyższy poziom obsługi klienta wśród ANSYS European Partners.

Cały zespół inżynierów w Symkom jest zaufanym partnerem w rozwiązywaniu indywidualnych i wymagających wyzwań inżynierskich. Naszym priorytetem jest zrozumienie potrzeb klienta i zapewnienie optymalnych rozwiązań. Nasza wysoko wykwalifikowana kadra i doświadczenie w symulacjach inżynierskich wsparły wiele firm i ośrodków akademickich w osiąganiu zamierzonych celów. Dlatego właśnie Symkom otrzymuje nagrody firmy ANSYS (2010 – President’s Club Achievement Awards, 2012 Territorial Award – Total Sales/Renewal Sales Achievement Awards and in 2015 – Achievement Award). Symkom wykazuje nieprzerwany i stabilny wzrost od ponad 20 lat.

Nasza firma oferuje również profesjonalne usługi, wliczając seminaria i szkolenia, dopasowane do wiedzy i doświadczenia uczestników, oraz kompleksowe usługi konsultacyjne. Nasze szkolenia dostępne są zarówno dla grup, jak i dla indywidualnych użytkowników, którzy chcą zwiększyć zakres swojej wiedzy o produktach ANSYS, oraz dla tych, którzy potrzebują wsparcia we własnych analizach. Nasi klienci pochodzą w każdej z branż przemysłu, wliczając motoryzację, energetykę, lotnictwo, przemysł zbrojeniowy, przemysł chemiczny, przemysł stoczniowy, przemysł elektroniczny oraz biomedycyny.

Wybrane osiągnięcia

1997 – powstanie Symkom, przedstawiciel firmy Fluent

1999 – Współpraca z ICM  UW

2007 – Symkom zostaje ANSYS Channel Partner w Polsce

2010 – President’s Club Achievement Awards

2012 – Territorial Award – Total Sales/Renewal Sales Achievement Awards

2014 – Współpraca z firmą Arrinera przy projektowaniu pierwszego polskiego supersamochodu – Więcej informacji

2015 – Achievement Award

2018 – Top 4 Global Customer Service Channel Partner za rok 2017 – Więcej informacji

2018 – Otwarcie drugiego biura w Gliwicach

2019 – Customer Loyality Award za rok 2018 – Więcej informacji

Symkom, we współpracy z Interdyscyplinarnym Centrum Modelowania Matematycznego Uniwersytetu Warszawskiego (ICM UW), oferuje licencje akademickie Campus Multiphysics dla instytucji naukowo-badawczych w Polsce. Polski program licencji krajowej, unikalny w Europie, skupia ponad 50 członków ze społeczności akademickiej i naukowej. Produkty zawarte w licencji Academic Campus Multiphysics pozwalają konsolidować narzędzia oprogramowania, obniżając koszty oprogramowania i IT, rozszerzaja limity symulacji, i zwiększają poziom innowacji.

W Symkom, rozumiemy również, jak bardzo istotnym jest, aby kształcić i inwestować w przyszłych inżynierów. Aby zrealizować ten cel, promujemy produkty ANSYS wśród studentów inżynierii w całej Polsce, którzy są zainteresowani nauką podstaw symulacji oraz zwiększeniem wiedzy o produktach ANSYS. Symkom wspiera studenckie Koła Naukowe i zespoły wiedzą i oprogramowaniem ANSYS. Dodatkowo zachęcamy studentów do korzystania z bezpłatnych licencji edukacyjnych ANSYS Student.

Symkom promuje aktywnie ANSYS Startup Program, który pozwala na pełny dostęp do oprogramowania symulacji inżynierskich, które są tak zbudowane i zaprojektowane, aby pomóc przedsiębiorcom w rozwoju ich firmy szybko i efektywnie kosztowo. Rozumiemy, że we wstępnych fazach rozwoju firmy często brakuje funduszy na takie produkty. Dlatego stworzony został ten program, aby Twoja firma mogła rozwijać się wykorzystując swój cały potencjał, używając najlepszych dostępnych narzędzi – oprogramowania ANSYS – przy minimalnym zaangażowaniu kapitałowym. Wiele największych firm świata zaczynało jako startupy i ANSYS oraz Symkom są zdeterminowane, aby nawiązywać współpracę z dzisiejszymi startupami w celu stworzenia przyszłych liderów.

Symkom organizuje coroczne spotkania użytkowników oprogramowania ANSYS. Podczas tych konferencji, nasi klienci otrzymują informacje o najnowszych wersjach oprogramowania od przedstawicieli firmy ANSYS i Symkom. Dodatkowo zapraszamy naszych klientów do prezentowania ich zastosowań oprogramowania ANSYS. Rosnąca z roku na rok liczba uczestników świadczy o tym, iż spotkania ANSYS Symkom Conference stały się oczekiwanym i istotnym elementem społeczności symulacji inżynierskich w Polsce.

ul. Głogowa 24

  • ul. Głogowa 24, 02-639 Warszawa
  • Pn – Pt: 9.00 – 17.00

HubHub

  • ul. Postępu 14, 02-676 Warszawa
  • Pn – Pt: 9.00 – 17.00

ul. Konarskiego 18C

  • ul. Konarskiego 18C, 44-100 Gliwice
  • Pn – Pt: 9.00 – 17.00

W razie zainteresowania naszą ofertą, zapraszamy do współpracy

Top