Technologie wykorzystujące wodór mają spore szanse nie tylko na przestawienie światowej gospodarki na zupełnie nowe tory, ale także pozwalają znacznie ograniczyć emisję dwutlenku węgla. Polska również startuje w tym wyścigu po innowacje kreśląc rządową strategię wodorową z realizacją do 2030 r. W grę wchodzą dotacje i szanse na rozwój przedsiębiorstw z bardzo wielu dziedzin.  

Wodór ma szansę stać się rozwiązaniem, które będzie zasilało nasze domy, napędzało komunikację miejską, statki, samochody czy samoloty. Ma być uzyskiwany z wody i prądu, z wykorzystaniem gazu ziemnego albo “zielonej energii”. Co bardzo istotne w kontekście założeń zerowej emisji CO2 po spaleniu zamienia się z powrotem w wodę. Czyli znika nie wyrządzając środowisku szkody.

Rozwiązania dla wyzwań związanych z energią pochodzącą z wodoru

Inżynierowie pracujący nad pionierskimi rozwiązaniami pozwalającymi na upowszechnienie użycia wodoru spotykają się z problemami związanymi m. in. z wysokimi kosztami pozyskania tego gazu, trudnościami z przechowywaniem, przesyłaniem go czy obawami dotyczącymi jego łatwopalności. Trwają wzmożone prace nad poprawą efektywności działania ogniw paliwowych oraz opracowania infrastruktury, która umożliwi wykorzystywanie tego gazu na masową skalę. 

Dlatego od początku procesu projektowego w działania angażowane są narzędzia symulacyjne pozwalające na szybką walidację pomysłów, co wiąże się z oszczędnością czasu i obniżeniem kosztów prac.

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze, w którym pokażemy w jaki sposób skutecznie weryfikować założenia jeszcze na etapie projektowym, wystrzegając się tym samym błędów, obniżyć koszty produkcji i eksploatacji wodoru.

Dowiedz się jak:

  • zweryfikować sprawność procesu produkcji wodoru

  • rozwiązywać problemy spalania wodoru

  • obniżyć koszty prowadzenia badań

  • pozyskać środki na innowacyjne projekty

  • skuteczniej weryfikować pomysły

  • uniknąć błędów, których skutki mogą mieć poważne konsekwencje

  • zyskać gwarancję, że opracowane rozwiązania będą bezpieczne

W spotkaniu wezmą udział specjaliści w zakresie: inżynierii chemicznej i procesowej – dr inż. Leszek Rudniak (Politechnika Warszawska, Symkom), spalania wodoru – dr inż. Ilona Uryga-Bugajska (AGH), bezpieczeństwa przeciwwybuchowego – Ksawery Graboś (Instytut Bezpieczeństwa Technicznego),  wytrzymałości materiałów i analizy zjawisk szybkozmiennych – dr inż. Wojciech Danek (Symkom). 

Ponadto wiedzą z zakresu pozyskiwania zewnętrznego finansowania na działalność innowacyjną podzieli się Hubert Gęsiarz (Dyrektor Centrum Obsługi Projektów, Politechnika Łódzka), a o dotychczasowym doświadczeniu w zakresie wdrażania technologii wodorowych opowiedzą Dominika Bandoła i Krzysztof Łuczak z firmy SBB Energy.

Bezpłatny webinar pt. “Paliwo i ogniwa wodorowe – wyzwania i rozwiązania” odbędzie się 14 września o godz. 10:00.

Dodatkowe informacje dotyczące wydarzenia znajdują się na dedykowanej stronie. Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o wypełnienie znajdującego się tam formularza rejestracyjnego.