Analizy numeryczne mają zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach, a skuteczne korzystanie z ich zasobów i przekazywanie wiedzy na ich temat to rola nowoczesnych ośrodków naukowych. Dlatego też przedstawiciele Uniwersytetu Rolniczego i Symkom zdecydowali się na połączenie sił i współdziałanie.

Umowa została podpisana przez Rektora URK –  dr hab. inż. Sylwestra Tabora, prof. URK oraz dr inż. Leszka Rudniaka – prezesa Symkom. Wspólne działania będą dotyczyły organizacji działań naukowo-badawczych, warsztatów, szkoleń czy konferencji. Wszystko to w zakresie zagadnień związanych z kompleksowymi analizami numerycznymi.

W czym symulacje mogą pomóc studentom i pracownikom tej uczelni? Przykładem mogą być analizy wytrzymałości elementów konstrukcyjnych czy maszyn rolniczych, modelowanie cieplno-przepływowe w rekuperatorach czy magazynach ciepła, a także symulacje materiałów sypkich. 

umowa_symkom_uniwersytet_rolniczy

Specjalna oferta dla Politechnik i Uniwersytetów

Warto dodać, że do środowiska naukowego skierowana jest specjalna oferta pozwalająca na korzystanie z oprogramowania na preferencyjnych warunkach. W przypadku licencji studenckich oprogramowanie udostępniane jest bezpłatnie. Warto zapoznać się z warunkami korzystania z tych licencji.

wspolpraca_symkom_uniwersytet_rolniczy

Na zdjęciu od lewej: Łukasz Świerkot – Specjalista ds. Obsługi Klienta w Symkom, dr inż. Maciej Ginalski – Dyrektor Regionalny w Symkom, dr inż. Leszek Rudniak – Prezes Symkom, Barbara Kaźmierczak – Specialistka ds. Marketingu w Symkom,  dr hab. inż. Sylwester Tabor, prof. URK, prof. dr hab. inż. Sławomir Kurpaska – Dziekan Wydziału Inżynierii Produkcji i Energetyki.