Pierwsze spotkanie z serii “Zbuduj swoją przyszłość” już za nami.

Razem z Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej (CZIiTT PW) stworzyliśmy nowy format spotkań, które mają na celu pokazać studentom praktyczne możliwości zastosowania wiedzy zdobytej na studiach.  Naszym pierwszym gościem był Pan Tomasz Gackoski (TG Yachts, Design & Engineering), który wygłosił prezentacje pt. “Kompleksowe budowanie jachtów – od koncepcji do wykonania”

Podczas spotkania firma Symkom miała okazję zapoznać uczestników z ofertą oprogramowania ANSYS dla zespołów studenckich oraz Startupów. W głównej części wydarzenia Tomasz Gackoski wygłosił inspirujący i pełen konkretnej wiedzy wykład o procesie budowania jachtów. Studenci dowiedzieli się między innymi o tym jakie są kryteria budowy łodzi w zależności od wymagań, jakie narzędzia projektowe są przydatne oraz jak wygląda droga od koncepcji do wykonania jachtu z praktycznego widzenia.

TG Yachts – Desgin and Engineering

Tomasz Gackoski, Absolwent Politechniki Warszawskiej, właściciel firmy TG Yachts.
Swoje pierwsze kroki w zawodzie stawiał już na studiach, pracując, jako obliczeniowiec odwracaczy ciągu w General Electric. Doświadczenie zawodowe zdobywał, pracując przy wielu projektach z różnych dziedzin, od projektów architektonicznych, przez branżę motoryzacyjną skończywszy na konstruowaniu jachtów. Jest autorem dwóch jachtów, które zaprojektował samodzielnie, pod swoim nazwiskiem.

Relacja ze spotkania

Dziękujemy uczestnikom za liczne przybycie i ciekawą dyskusję po wykładzie. Mamy nadzieje, że formuła spotkania przypadła wszystkim do gustu. Jednocześnie zachęcamy do śledzenia naszych mediów, bo już wkrótce kolejne spotkania z serii “Zbuduj swoją przyszłość”.

Firma TG Yachts, jest również członkiem ANSYS Startup Program, który pomaga przedsiębiorstwom rozwinąć skrzydła na wczesnym etapie powstawania firmy. Uczestnictwo w programie pozwala otrzymać pełen dostęp do oprogramowania pakietu ANSYS, który umożliwia prowadzenie zaawansowanych symulacji inżynierskich.