Technologie Rakietowe w kontekście analiz numerycznych
Przed inżynierami z tej branży postawiono wiele wyzwań, z jakimi muszą się zmierzyć, począwszy od procesu projektowania, aż po wdrożenie gotowych rozwiązań w życie. Przykładowe wyzwania:
- stateczność i sterowność rakiet,
- projektowanie napędów rakiet — przelewanie się paliw ciekłych w zbiornikach, stabilność procesu spalania, modelowanie wtrysku paliwa, wydajność napędów i ich bezpieczeństwo, układy chłodzenia
- dobór materiałów oraz nowoczesne metody wytwarzania, trwałość i niezawodność elementów rakiety
- planowanie misji: modelowanie startów rakiet nośnych i wyznaczanie okien startowych
- projektowanie elektroniki i optoelektroniki, w tym analizy termiczne i mechaniczne PCB
- wyznaczanie skutecznej powierzchni odbicia
Problemów i wyzwań jest wiele. Inżynierowie z branży podczas webinaru pt. “Technologie Rakietowe w kontekście analiz numerycznych”, przedstawią jak praktyczne zastosowanie symulacji komputerowej może wyeliminować ryzyko straty na poziomie prototypu praktycznie do zera, zmniejszyć koszty poniesione podczas nieudanych prób i zoptymalizować czas pracy.
Jak symulacja wpływa na efektywność pracy w sektorze planowania misji rakietowych?
Podejść do tego problemu można na dwa sposoby:
- Ograniczyć poprawę kształtu geometrii do kilku drobnych zabiegów w celu wygładzenia ostrych i poszarpanych krawędzi np. za pomocą funkcji Shrinkwrap. Ta metoda w zupełności wystarczy w przypadku wytwarzania metodami przyrostowymi.
- Zrekonstruować zoptymalizowany model posługując się prostymi figurami geometrycznymi w celu ułatwienia procesu wytwarzania metodami konwencjonalnymi.
Bezpłatny webinar pt. “Technologie Rakietowe w kontekście analiz numerycznych” odbędzie się 31 stycznia o godz. 10:00. Zapisz się poprzez dedykowaną stronę.