Rozwój technologii bezzałogowych statków powietrznych,nazywanych potocznie dronami, nabiera coraz większego znaczenia dla przyszłości gospodarki, rynku usług czy obronności. Drony mogą pomagać ratownikom medycznym z docieraniem z pierwszą pomocą, szybciej dostarczać przesyłki, wykonywać pomiary, ale także zadania związane z bezpieczeństwem i obronnością. 

Jednakże przed konstruktorami i jednostkami korzystających z technologii UAV stoi sporo wyzwań, zarówno związanych z konstrukcją, działaniem jak i zarządzaniem i komunikacją. Podczas webinaru pt. “Drony – konstrukcje, kontrola i bezpieczeństwo”, eksperci z zakresu aerodynamiki, elektromagnetyzmu, mechaniki, optyki, ale także systemów zarządzania omówią wyzwania i rozwiązania związane z szeroko pojętym zagadnieniem dronów.

Jakie przeszkody muszą omijać drony?

A raczej w jaki sposób robią to ich konstruktorzy. Do licznych wyzwań, z którymi muszą mierzyć się osoby projektujące te urządzenia należą m.in.: podniesienie stabilności i wytrzymałości urządzenia, dobór materiałów, które będą jednocześnie lekkie, wytrzymałe i atrakcyjne cenowo, zarządzanie złożonymi, nieprzewidzianymi sytuacjami czy odbywanie lotów w zaludnionych obszarach. Rozległe zastosowania symulacji komputerowych: od procesu przygotowania prototypu po zarządzanie misją z użyciem dronów.

analizy-ansys

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze, którego celem jest kompleksowe pokazanie rozwiązań, które podnoszą efektywność prac konstrukcyjnych, pozwalają uniknąć kosztownych błędów i przewidzieć skutki podejmowanych działań.

Dowiedz się jak:

  • zwiększyć zasięg lotu drona, dzięki analizie akumulatorów, silników i napędów 
  • zweryfikować konstrukcję pod kątem aerodynamicznym
  • dobrać optymalne dla urządzenia materiały
  • poprawić komunikację zarówno z dronem jak i między urządzeniami bezzałogowymi
  • wyeliminować błędy w zarządzaniu misjami z użyciem dronów
  • przetestować unikanie przeszkód i reakcje przy zdarzeniach krytycznych

W webinarze wezmą udział eksperci z zakresu aerodynamiki, elektromagnetyzmu, mechaniki, optyki, ale także systemów zarządzania. Gośćmi specjalnymi będą: prof. dr hab. inż. Janusz Piechna z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, Jaroslav Plešinger – przedstawiciel firmy TechSoft oraz Przemysław TurosTopologic Consulting, agent firmy AGI

Bezpłatny webinar pt. “Drony – konstrukcje, kontrola, bezpieczeństwo” odbędzie się 8 lipca o godz. 10:00.

Dodatkowe informacje dotyczące wydarzenia znajdują się na dedykowanej stronie. Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o wypełnienie znajdującego się tam formularza rejestracyjnego.