SCFE to międzynarodowe spotkanie liderów oraz innowatorów ze środowisk akademickich i przemysłowych, którzy trzymają rękę na pulsie rozwoju zagadnień związanych z superkomputerami. Gospodarzem spotkania jest Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego przy Uniwersytecie Warszawskim (ICM UW), a Symkom już po raz trzeci ma przyjemność być sponsorem tego spotkania.

Supercomputer Frontiers Europe 2021 będzie siódmą edycją dorocznej konferencji, która odbyła się w Singapurze w latach 2015-2017, a następnie w latach 2018-2020 w Warszawie. Tematami SCFE21 będą: architektury specjalne, pamięć klasy pamięci masowej, chmura hybrydowa/HPC, systemy inteligentne, hybrydowe obliczenia kwantowe i HPC, Omika i biologia systemów, konwergencja HPC, AI i Big Data, metody semantyczne i grafowe i nie tylko… w programie specjalne streamy prezentujące wybrane osiągnięcia w Indiach i Afryce. Staramy się zapewnić społeczności HPC otwartą przestrzeń do interakcji i omawiania wizjonerskich pomysłów.

symkom-sponsor-konferencji

Zapraszamy do udziału w konferencji

Spotkanie odbędzie się między 19 a 23 lipca 2021 r. W związku z trwającą pandemią przewidziano charakter zdalny. Zniesiona została także opłata rejestracyjna, co oznacza, że udział w wydarzeniu jest bezpłatny. 

Wśród prelegentów znajdą się goście m.in. z: Uniwersytetu Princeton, University of Southern California, National University of Singapore, Shanghai Jiao Tong University, ETH Zurich w Szwajcarii, czy Uniwersytetu Warszawskiego.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę organizatora