Posymulujemy? Dołącz do Symkaton 2.0

Kreatywne podejście do inżynierii, otwartość na współpracę i praktyczne zastosowanie wiedzy – to najważniejsze, czego potrzebują uczestnicy nowego konkursu organizowanego wspólnie przez Symkom i Wydział Energetyki i Paliw AGH. Zapraszamy do udziału w Symkatonie 2.0!

Celem konkursu jest promowanie innowacyjności w inżynierii. Liczy się połączenie możliwości, jakie daje wykorzystanie symulacji komputerowych z pomysłowością umożliwiającą rozwiązanie konkretnego zadania. A wszystko w niewielkich zespołach, aby ich członkowie mogli wspólnie opracować zadania, które przed nimi postawi jury. Dla zwycięskiej drużyny przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody, dzięki którym laureaci będą mogli rozwijać swoje postępy naukowe.

Zasady udziału w Symkatonie

Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie realizowanym zdalnie wyzwaniem będzie zdmuchnięcie świeczek, poprzez zaprojektowanie elementu ukierunkowującego strugę powietrza z zastosowaniem narzędzi do analiz CFD w środowisku ANSYS. Efekty prac zostaną sprawdzone w laboratorium znajdującym się na wydziale WEiP AGH. Zgłoszenia wraz z projektem można nadsyłać do 1 września 2023 r.

Do drugiego etapu zostanie zaproszonych maksymalnie 10 zespołów, które otrzymały najwyższą liczbę punktów w zadaniu pierwszym. Przedmiot zadania drugiego jest tajemnicą, zostanie wyjawiony, dopiero 28 września — na przygotowanie rozwiązania Zespoły będą miały 24 godziny. Finał odbędzie się w Krakowie na terenie Akademii Górniczo Hutniczej 28 i 29 września. Ogłoszenie zwycięzców 29 września.

Do konkursu zaproszeni są wszyscy studenci studiów inżynierskich i magisterskich. Status studenta wymagany jest na dzień rejestracji udziału w konkursie. Wystarczy dobrać się w 2-3 osobowy zespół, przesłać zgłoszenie poprzez stronę: LINK i… działać!

poprzednia edycja Symkatonu

Dołącz do wydarzenia!

Zarejestruj się i dowiedz więcej na temat Symkatonu! Informacje znajdziesz na tej stronie.