Czy jest ktoś, kto nie widział symulacji zachowania samochodu wpadającego w poślizg albo tego, co się stanie, jeśli podczas wypadku pasażer nie będzie zapięty pasami bezpieczeństwa? Testy pokazujące scenariusze zdarzeń i zachowań są prowadzone przez wszystkich producentów z branży motoryzacyjnej, lotniczej, kolejowej, ale także wojskowej. Jednakże sprawdzenie czy dane rozwiązanie jest bezpieczne i co się z nim stanie w razie wypadku, jest potrzebne w wielu przedsiębiorstwach. Pozwala na to program do symulacji komputerowej zdarzeń szybkozmiennych Ansys LS-Dyna.

Testy zdarzeń szybkozmiennych przeprowadzane w laboratoriach badawczych są bardzo drogie, dlatego decyduje się na nie niewiele firm i instytucji. Nie mniej jednak projektowanie i ulepszanie produktów, ale także tworzenie scenariuszy przebiegu (zaistniałych lub możliwych) awarii i wypadków, to jedyna droga opracowania bezpiecznych i zoptymalizowanych rozwiązań. To również sposób uchronienia firmy przed następstwami (finansowymi lub wizerunkowymi) zniszczeń spowodowanych przez nagłe zdarzenia.

Na szczęście istnieje metoda pozwalająca na przetestowanie pomysłów w świecie wirtualnym. Symulacja komputerowa zdarzeń szybkozmiennych, to wirtualne laboratorium, w którym możliwe są:

  • analiza, a dzięki niej optymalny dobór materiałów szczególnie narażonych na zgniecenie, wybuchy, zniszczenie
  • przeprowadzanie testów upadków i analiz oddziaływania czynników zewnętrznych na przedmioty
  • analiza i przewidzenie przebiegu zdarzeń krytycznych w firmie (wybuch, uderzenie, zawalenie itp.)
  • określenie wpływu dynamicznego incydentu na ciało człowieka, maszyny i inne obiekty poddane symulacji
  • modelowanie i optymalizacja konstrukcji przemysłowych, motoryzacyjnych, kolejowych, infrastrukturalnych czy wojskowych

modelowanie samochodu
Zapraszamy na webinarium podczas, którego nasi eksperci przedstawią najważniejsze dla przedsiębiorstw i instytucji zagadnienia związane z analizą zjawisk szybkozmiennych.

Spotkanie poprowadzą:

dr inż. Wojciech Danek, Application Engineer w Symkom – tematyka analizy materiałowej, zwiększenia poziomu bezpieczeństwa 

dr inż. Bartosz Fikus, Zakład Balistyki w Wojskowej Akademii Technicznej – zagadnienia rozwoju technologii obronnych  w kontekście modelowania numerycznego

Alexander Pett, Lead Technical Product Manager w Ansys – temat nowości i rozwoju funkcjonalności w programie LS-Dyna (prezentacja w j. angielskim).

Dodatkowe informacje dotyczące wydarzenia znajdują się na dedykowanej stronie. Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o wypełnienie znajdującego się tam formularza rejestracyjnego.

Zapraszamy!