Symulacje inżynierskie w branży budowalnej

Przez tysiące lat, budownictwo opierało się na ciągłych innowacjach. Obecnie główne wyzwania to kwestie energooszczędności, minimalizacja kosztów utrzymania oraz poprawa bezpieczeństwa i komfortu użytkowników. Aby sprostać tak wielu wyzwaniom, niezbędne staje się użycie modelowania komputerowego.

Aby zachować przewagę nad konkurencją, najbardziej innowacyjne firmy w branży, korzystają z symulacji. Pozwala to na zbadanie skutków decyzji projektowych poczynając od wyboru lokalizacji, aż po dobór materiałów czy sposoby chłodzenia.

Oprogramowanie ANSYS zapewnia projektantom, inżynierom oraz firmom, najwydajniejsze oraz najbardziej opłacalne metody do przeprowadzenia symulacji

Branże

Bezpieczeństwo pożarowe

Inżynierowie i architekci projektują systemy oddymiające dla budynków, metra oraz innych części infrastruktury, mając na względzie trzy istotne wymagania: bezpieczeństwo użytkowników, wytrzymałość konstrukcji oraz zgodność z obowiązującymi regulacjami.

Obliczenia wytrzymałości konstrukcji

Wytrzymałość konstrukcji budynku jest zależna od wytrzymałości poszczególnych elementów. Ich konfiguracja, materiał z jakiego są wykonane, czy umiejscowienie budynku, to wszystko składa się na to jak budynek będzie zachowywał się w normalnych lub ekstremalnych warunkach.

Wentylacja i komfort użytkownika

Rozwój systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) wymaga uwzględnienia czynników jak temperatura w pokoju, wilgotność, przewidywane obłożenie, jak również straty ciepła przez drzwi, okna i ściany.

Inżynieria wiatrowa

Projekty wysokościowców, mostów, stadionów stają się coraz bardziej złożone. W wyniku tego procesu, inżynierowie muszą wykonywać coraz bardziej szczegółowe analizy tych konstrukcji by zapewnić ich wytrzymałość i bezpieczeństwo.

Projektowania urządzeń HVAC

W ciągu ostatnich kilku dekad polimery stały się ekonomicznym i elastycznym rozwiązaniem dla licznych zastosowań w inżynierii materiałowej i przemyśle chemicznym. Ze względu na ich niewielką masę, udarność i przetwarzalność w stosunkowo niskich temperaturach, części plastikowe i gumowe jesteśmy świadkami ogromnego wzrostu popytu na te produkty, pomimo rosnących cen ropy i konkurencji ze strony takich alternatyw, jak metale i szkło. Jednocześnie globalna konkurencja nadal wywiera presję na wielkość marży zysku i czasu wprowadzania produktu na rynek, zmuszając producentów do ciągłych innowacji w zakresie wydajności produktów i wydajności produkcji.

Wybuchy, eksplozje i uderzenia

Nie da się przewidzieć wielu niebezpiecznych zdarzeń, które mogą dotyczyć budynków: wycieki gazu, ataki terrorystyczne czy uderzenie obiektu wydarzają się bez ostrzeżenia. Ponieważ nie da się zapobiec wielu zdarzeniom, projektanci budynków, urzędnicy muszą mieć ich świadomość w procesie projektowania i budowy nowych konstrukcji.

W razie zainteresowania naszą ofertą, zapraszamy do współpracy

Top