Consumer Goods

Produkty konsumenckie

Przemysł konsumencki używa symulacji inżynierski, aby zaspokoić oczekiwania klientów, którym zależy na niskokosztowych, trwałych produktach, które coraz częściej są również energooszczędne. Produkt, któremu brakuje którejś z tych cech, może nie przetrwać na rynku.

Niezależnie, czy mowa o produkcji pralki, kija do golfa, czy linii produkcyjnej FMCG, producentom zależy na tym samym: produkować najlepsze produkty w cenie atrakcyjnej dla konsumentów – oraz sprzedawać te produkty szybciej niż konkurencja.

Segmenty

Urządzenia

Oczekiwania konsumentów wobec urządzeń domowych są wysokie: użytkownicy oczekują, że dany produkt będzie działał w noc i dzień – i to przez wiele lat. Naprawy są istotnym nieudogodnieniem, co każdy może potwierdzić. Reputacja nieawaryjności jest kluczowa.

Artykuły spożywcze

Produkcja artykułów spożywczych to złożony, z powodu nieodłącznych zjawisk fizycznych, proces nieodczuwalny dla końcowego klienta. Od projektu urządzeń, które przetwarzają produkty spożywcze, do tych, co pakują końcowy produkt, a nawet do kwestii transportu jedzenia, potrzeby producentów spożywczych są większe niż dotychczas. Dodatkowo, bezpieczeństwo jedzenia, wartość odżywcza i czas ważności są ważnymi aspektami sprzedażowymi. Co więcej, te ulepszenia musza być wdrażane bez podnoszenia kosztów produkcji.

Sport

Obniżenie wagi roweru i poprawienie jego właściwości aerodynamicznych może pomóc uzyskać kilka cennych sekund podczas zawodów; może również poprawić komfort jazdy zwykłemu rowerzyście. Symulacje inżynierskie mogą pomóc projektować sprzęt sportowy, który pozwala na lepsze osiągi. Optymalizując kluczowe parametry końcowi użytkownicy będą mogli korzystać z najnowszych technologii, nieważne czy będą nimi profesjonalni sportowcy, czy amatorzy.

FMCG

Firmy, które sprzedają środki czystości, chemii gospodarczej i inne artykuły gospodarstwa domowego, nieustannie starają się wprowadzać innowacje zachowując tym samum konkurencyjne ceny. Znalezienie równowagi między innowacją – co właściwie oznaczą większa wartość dodaną i lepsze działanie – oraz utrzymanie kosztów jest możliwe do osiągnięcia dzięki stosowaniu symulacji inżynierskich firmy ANSYS.

W razie zainteresowania naszą ofertą, zapraszamy do współpracy

Top