Procesy mieszania są kluczowe od branży farmaceutycznej przez petrochemiczną po przetwórstwo żywności. Ich tryby mogą być różne, a mieszanie może zachodzić między wieloma cieczami, cieczami i ciałami stałymi, a nawet między cieczami i gazami. A jednak wyzwania inżynieryjne są wspólne.

Niektóre z nich dotyczą tego, czy zwiększać czy zmniejszać skalę oraz jak utrzymać jakość produktu. Zawsze wysoki priorytet ma także zwiększenie wydajności i skrócenie czasu wprowadzania produktu na rynek.

Ponadto istnieją zmienne, które mogą ulec przeobrażeniu w jednym procesie, np. konfiguracje zbiorników, typy wirników, ich rozmieszczenie i orientacja, a także poziomy cieczy, warunki pracy i gęstość cieczy.

Fizyczne badania wszystkich tych danych byłyby nie tylko czasochłonne, ale i niezwykle kosztowne. Aby temu zaradzić, symulacja i obliczeniowa dynamika płynów (CFD) mogą zapewnić wgląd tam, gdzie procesy eksperymentalne nie są możliwe, skracając jednocześnie czas i zmniejszając koszty.

Jak symulacja wpływa na poprawę wyników procesów mieszania

Modelowanie numeryczne w procesach mieszania jest metodą od lat stosowaną w branżach, w których mieszanie jest kluczowym procesem związanym z powstawaniem produktu. Ma to miejsce przede wszystkim ze względu na fakt, że pozwala na oszczędność czasu pracy i ograniczenie ilości nieudanych prób czy strat wsadu. 

Dlatego też zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze “Mieszalniki 2.0 – jak poprawić wyniki w procesach mieszania”, podczas którego będziemy mówić o zagadnieniach podstawowych, jak sposoby zastosowania symulacji w procesach mieszania, ale także o doborze odpowiednich metod mieszania przy skomplikowanych procesach, np. przy krystalizacji białka czy materiałach sypkich.

  • sprawdź scenariusz procesu mieszania zgodnie z planowaną koncepcją 

  • uniknij kosztów produkcji źle dobranego zbiornika, mieszadła, zmarnowanego materiału

  • zwiększ jednorodność produktu, dzięki modelowaniu składu mieszanki

  • podnieś wydajność systemów i procesów mieszania, dzięki łatwiejszej analizie tego jak przebiegają

  • otrzymaj lepsze wyniki w mieszaniu bardziej wymagających i niestandardowych substancji

mieszanie_plynow_symulacja

W spotkaniu wezmą udział eksperci w zakresie prowadzenia symulacji komputerowych w dziedzinie analiz przepływów: dr inż. Maciej Szudarek i dr inż. Adam Piechna, a także analiz mechanicznych – dr inż. Wojciech Danek.

Bezpłatny webinar pt. “Mieszalniki 2.0 – jak poprawić wyniki w procesach mieszania” odbędzie się 21 kwietnia o godz. 10:00.

Dodatkowe informacje dotyczące wydarzenia znajdują się na dedykowanej stronie. Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o wypełnienie znajdującego się tam formularza rejestracyjnego.