O Ansys Granta mówimy, że to narzędzie do inteligentnego doboru materiałów. Jest biblioteką wiedzy o inżynierii materiałowej, sposobem na obniżenie kosztów w prowadzonym projekcie, kluczem do efektywnej pracy już na wczesnym etapie rozwoju produktu. Co więcej w wersji EduPack to gotowy zasób dydaktyczny. W programie znajdują się dobrze opracowane dane wspierające edukację w zakresie inżynierii materiałowej.

Dane materiałowe GRANTA do symulacji zapewniają  dostęp do szerokiej bazy danych o właściwościach materiałowych, która pozwala skuteczniej dobrać materiał m.in. pod kątem rodzaju, unikalnych cech albo ceny. A to przekłada się na podniesienie efektywności w procedurach doboru materiałów. Włączając to prace w projektach wymagających zastosowania nietypowych rozwiązań pod względem dostępności czy norm prawnych. Zebrane dane są wiarygodne i gotowe do zastosowania. Nad ich aktualizacją czuwa zespół ds. Produktów danych w Ansys Granta –  spinoff Uniwersytetu Cambridge.

Pomoc w procesie dydaktycznym oraz w prowadzonych badaniach naukowych

Ansys Granta EduPack może stanowić gotowe rozwiązania dydaktyczne dla nauczycieli akademickich. To narzędzie pozwalające na prowadzenie nauczania pod kątem projektowania i nauki o właściwościach materiałów oraz nauczanie w oparciu o rozwiązywanie konkretnego problemu. Jest kompleksową bazą danych materiałowych i informacji o procesach. Dodatkowo na tej platformie udostępniane są również materiały pomocnicze jak wykłady, projekty i ćwiczenia.

Dlatego też na ten webinar szczególnie zapraszamy nauczycieli akademickich i naukowców pracujących na uczelniach. Przedstawimy szereg rozwiązań, które ułatwiają i uatrakcyjniają prowadzenie zajęć oraz podnoszą efektywność prowadzonych badań.

Bezpłatne seminarium online pt. “Rozwiązania dla wyzwań inżynierii materiałowej” odbędzie się 25 marca o godz. 10:00

W webinarze wezmą udział:

dr inż. Emilia Skołek – adiunkt z Wydziału Inżynierii Materiałowej, Politechnika Warszawska

Navid Manai – PhD, Education Development Specialist w Ansys
dr inż. Konrad Kamieniecki – Specjalista ds. aplikacji w Symkom

Piotr Buliński – Specjalista ds. Rozwoju Rynku w Symkom

Dodatkowe informacje dotyczące wydarzenia znajdują się na dedykowanej stronie. Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o wypełnienie znajdującego się tam formularza rejestracyjnego.