W dniach 11, 12 i 16 lutego przeprowadziliśmy serie szkoleń z obsługi oprogramowania pakietu ANSYS. Współorganizatorem wydarzenia było Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW.

Warsztaty odbyły się pod okiem doświadczonych specjalistów z firmy Symkom, którzy na co dzień posługują się oprogramowaniem ANSYS m.in. w pracy naukowej.

Naszymi gośćmi byli przedstawiciele kół naukowych, którzy aktywnie korzystają z oprogramowania ANSYS, Inc. oraz uczestniczą w ANSYS Academic Program, dzięki któremu mają oni darmowy dostęp do pakietu ANSYS.

Na zajęciach omawiane były zagadnienia, które najbardziej interesują studentów oraz takie, które są najpopularniejsze w świecie inżynierii modułów, czyli modelowanie przepływów (ANSYS Fluent), modelowanie geometrii(ANSYS SCDM) i siatkowanie (ANSYS Meshing).

Planujemy już kolejne szkolenia, o których poinformujemy w najbliższym czasie. Jednym z zagadnień, które będziemy poruszać na następnym wykładzie, będzie modelowanie przepływów, czyli ANSYS Fluent.

Szkolenia_ANSYS_CZIiTT_02 (4)
Koła naukowe, które brały udział w warsztatach