Symulacje komputerowe i startupy

O co chodzi z symulacją? Czy są firmy, którym się ona nie opłaca? Co można symulować? Czy startupy i małe firmy stać na rozwiązania Ansys? Na te i wiele innych pytań dziennikarzowi portalu Mam Startup odpowiedział dr inż. Maciej Ginalski, który z jednej strony ma doświadczenie managerskie, a z drugiej symulacjami zajmuje się już 22 lata.

 

– Istotne jest dla nas, aby dotrzeć z informacją do środowiska startupowego i pokazać jak wiele zmienia użycie symulacji komputerowej podczas prac nad inżynieryjnym produktem – mówi Maciej Ginalski. – Zdajemy sobie sprawę, że istnieją obawy przed zaangażowaniem się w technologię symulacyjną, czy to ze względu na uprzedzenia pod kątem finansowym czy niezrozumienie do końca tego czym jest symulacja. I właśnie dlatego chcielibyśmy wszystko prostym językiem i w przystępny sposób wytłumaczyć. 

Zachęcamy do przesłuchania 40-minutowego wywiadu z Maciejem. 

Do czego może służyć symulacja?

Prototypowanie

Symulację komputerową można porównać do wirtualnego eksperymentu. Daje możliwość odpowiedzi na wiele pytań, wybrania optymalnych opcji i testowania produktu (lub jego elementu) w różnych warunkach przed fazą budowy prototypu.

Wizualizacja

Istotnym walorem symulacji jest jej strona wizualna. Rozwiązanie opracowane w oprogramowaniu Ansys daje możliwość zobrazowania pomysłu startupu aby łatwiej przekonać inwestorów, klientów, ważnych decydentów do naszej koncepcji. 

Identyfikowanie problemów

Nasze pomysły są niedoskonałe, więc rozwiązania które opracowujemy takie są również. Stąd tak ważne jest wsparcie symulacji przy modelowaniu “zachowania” naszego projektu w różnych warunkach i w zależności od wielu zmiennych.

Oszczędności

Szybsze identyfikowanie problemów i weryfikacja pomysłów to szybsze realizowanie projektu i co za tym idzie wprowadzanie produktu na rynek. A mniejsza liczba prototypów i godzin spędzonych na realizacji celu, to oszczędności finansowe, które wiele zmieniają w budżecie startupu.

Dopracowanie szczegółów

 Jeśli produkt jest gotowy, ale wymaga ulepszeń, symulacja jest doskonałym rozwiązaniem dla optymalizacji i kalibracji. 

Czy symulacja sprawdzi się w przypadku mojej firmy?

– Podcast to dopiero początek – mówi Maciej. – Równolegle ruszamy z kampanią Technodyżur, czyli poradnią, która zweryfikuje, czy dane zadanie można rozwiązać z pomocą symulacji – uzupełnia.

 

Jeśli chcesz wiedzieć czy symulacje mogą pomóc w rozwoju Twojego produktu zapraszamy na Technodyżur!

  • wejdź na stronę 
  • opisz w kilku słowach z czym się zmagasz technicznie, gdzie chcesz oszczędzić czas i pieniądze
  • nasz dział techniczny sprawdzi czy symulacja komputerowa jest rozwiązaniem dla Ciebie
  • skontaktujemy się z Tobą i przekażemy rozwiązania

Obserwuj nas

linkedin-button
facebook-button
youtube-button