Mieszalniki są niezbędne w branżach od farmacji, przez spożywczą po przemysł petrochemiczny. Ich działanie z jednej strony musi być bardzo wydajne, a z drugiej na tyle dobrze zaprojektowane, aby cały proces przebiegał w optymalny dla mieszanych substancji sposób. Symulacja komputerowa jest od lat używana w planowaniu i przewidywaniu  mieszania. Zapraszamy na webinar, w którym przedstawione zostaną główne zagadnienia związane z tym tematem.

Dynamika całego procesu, w którym wyrównują się stężenia, gęstości i inne właściwości składników mieszanej substancji, potrzebuje nieraz złożonych obliczeń. Aby skrócić czas pracy – związany z przygotowaniem zarówno procesu jak i prototypu – prowadzone są analizy numeryczne. Mogą dotyczyć bardzo wielu kwestii uznawanych za podstawowe: od czasu mieszania po przewidywanie ścierania mieszadeł, dobór ich kształtu, pozycji i orientacji.

Optymalizacja mieszania wymaga również przewidzenia wzajemnego wpływu mieszanych substancji na siebie czy oddziaływania mieszalnika i mieszanego produktu. Ważnym zagadnieniem są również szybkie i skuteczne walidacje rozwiązań nietypowych, nieszablonowych, aby mieć gwarancję, że prowadzone prace przyniosą satysfakcjonujący efekt.

Podnieś efektywność pracy przy mieszalnikach, zyskaj pewność wyników

Wszystkie osoby zainteresowane tematyką mieszalników i skutecznego mierzenia się ze związanymi z nimi wyzwaniami, zapraszamy na bezpłatny webinar.

Zapisz się na spotkanie online:

  • zoptymalizuj proces mieszania pod kątem: czasu, doboru konstrukcji mieszadeł i mieszalników, oszacowania mocy mieszania

  • zminimalizuj nakłady pracy przy przygotowywaniu symulacji 

  • zyskaj gwarancję skuteczności prowadzonych działań, nawet przy rozwiązaniach nietypowych

Bezpłatne seminarium online pt. “Skuteczne sposoby optymalizacji mieszalników” odbędzie się 4 marca o godz. 10:00.

Spotkanie online poprowadzą:

dr hab. inż. Marek Jaszczur – profesor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Wydział Energetyki i Paliw (4 marca)

dr inż. Anna Młynarczykowska – adiunktka na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Wydział Górnictwa i Geoinżynierii (5 marca)

dr inż. Tomasz Krysiński – adiunkt na Politechnice Śląskiej, Zakład Przepływu Ciepła i Energetyki Jądrowej

dr inż. Adam Piechna – Szef Działu Technicznego w Symkom, specjalista ds. analiz CFD 

dr inż. Maciej Szudarek – Specjalista ds. analiz CFD w Symkom

Dodatkowe informacje dotyczące wydarzenia znajdują się na dedykowanej stronie. Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o wypełnienie znajdującego się tam formularza rejestracyjnego.