Spotkanie Użytkowników Oprogramowania ANSYS, dobiegło końca. Kolejny raz odbyło się w formule online, co otworzyło organizatorom nowe możliwości. W ciągu jednego dnia, dzięki dwóm jednoczesnym streamingom możliwe było pokazanie aż 28 prezentacji. Jak się okazało to rozwiązanie przypadło do gustu wielu, bo na konferencję zapisało się ponad 400 osób.

Jaki był plan? Zrealizować konferencję, która będzie odzwierciedlała wielość zagadnień, w których symulacja pomaga, a zarazem spełnić wymagania nowoczesnego wydarzenia w czasach pandemii. Dlatego też poruszane były zagadnienia zarówno z dziedziny analiz przepływowych, mechanicznych czy elektromagnetycznych, jak i systemowych, optycznych i doboru materiałów.

Ansys_conference
konferencja_symkom

Tematy poruszane podczas Symkom CONFERENCE 2021

Kluczem doboru tematów było pokazanie najważniejszych i najistotniejszych zagadnień związanych z symulacją. Dlatego o praktycznych zastosowaniach modelowania numerycznego w prowadzonych projektach opowiadali nie tylko eksperci z Symkom, ale także nasi klienci i partnerzy. W sumie zebraliśmy 16 firm.

Wśród poruszanych zagadnień znalazły się:

  • najważniejsze nowości w oprogramowaniu Ansys

  • nowe rozwiązania ułatwiające wdrażanie technologii wodorowych

  • rozwiązania usprawniające pracę przy mieszalnikach

  • wspomaganie projektowania niezawodnych komponentów elektronicznych

  • sposoby na obniżenie kosztów materiałów zastosowanych w projekcie

  • sposoby integracji sygnałowej wdrażane w branży automotive

ansys_konferencja

Wystąpienia transmitowane były na dwa sposoby; albo ze studiów zbudowanych specjalnie na potrzeby wydarzenia albo z dowolnie wybranej przez prelegenta przestrzeni (biuro, dom itp.). Takie ramy spotkania dały naszym występującym swobodę i umożliwiły bezpieczne zrealizowanie przedsięwzięcia w czasach pandemii.

profesjonalne_wystapienie_konferencja
konferencja_ansys_online

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym partnerom i klientom za przyjęcie zaproszenia na wystąpienie w tym wydarzeniu, a licznym uczestnikom za poświęcenie czasu. Mamy nadzieję, że to, co przygotowaliśmy było interesujące i ośmielające do wdrażania symulacji w prowadzonych przez Państwa projektach.

streaming_konferencja
Piechna_szudarek
pawel_rymaszewski
Piotr_bulinski_konferencja
Oprogramowanie_ansys_konferencja
konferencja_symkom_prezentacje

Do zobaczenia w przyszłym roku!