Symkaton 3.0 – z czym zmierzyli się finaliści konkursu?
Konkurs, niezmiennie od 2022 roku, organizujemy we współpracy z Wydziałem Energetyki i Paliw z Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, a w tej edycji oficjalnymi partnerami zostały firmy: Hitachi Energy, Aptiv oraz ABB.
Przed jakimi wyzwaniami stanęli studenci?
“Rozwal to” — tak brzmiał tytuł zadania finałowego, ale paradoksalnie polegało ono na zaprojektowaniu i wydrukowaniu prototypu zderzaka/bariery ochronnej, pochłaniającej jak największą ilość energii na jednostkę masy. Chronionym elementem było jajko!
Uczestnicy musieli nie tylko przeprowadzić szczegółowe symulacje, ale także wydrukować swoje prototypy na drukarkach 3D w technologii FDM/FFF. Każdy zespół miał możliwość przygotowania i przetestowania do trzech różnych prototypów, które były sprawdzane na specjalnie przygotowanym stanowisku pomiarowym.
Testy finałowe wyłoniły zwycięzców, którzy najlepiej poradzili sobie z wyzwaniem w ciągu 24 godzin.
Zwycięzcy Symkaton 3.0:
1 miesjce
Symulacja 0
2 miejsce
Low effort solutions
3 miejsce Ex æquo
#machisnotthelimit
Nic dwa razy się nie zdarza
Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników za ich zaangażowanie, pasję i innowacyjne podejście do inżynierii! Dziękujemy również naszym partnerom – Hitachi Energy, Aptiv oraz ABB – za wsparcie i wkład w rozwój młodych talentów.
Już teraz nie możemy się doczekać kolejnej edycji Symkatonu!