Wymienniki ciepła są jednymi z najczęściej stosowanych urządzeń w inżynierii procesowej. To dlatego, że wytwarzanie i przenoszenie ciepła ma kluczową rolę w wielu gałęziach przemysłu. Urządzenia te różnią się konstrukcją i zasadą działania, ale łączy je potrzeba optymalizacji oraz zminimalizowania nakładów pracy przy ich projektowaniu. 

Dlatego właśnie w proces powstawania tych urządzeń firmy coraz częściej włączają symulację komputerową. Modele numeryczne sprawdzają się nie tylko w uchwyceniu różnorodnych zjawisk fizycznych potrzebnych do optymalizacji klasycznych konstrukcji, ale przede wszystkim w poszukiwaniu nowych rozwiązań.

Seminarium dla praktyków: wyzwania i rozwiązania

Pierwsze noworoczne wydarzenie kierowane jest do praktyków i ma przekrojowy charakter. Naszym celem jest przedstawienie rozwiązań na wyzwania stojące przed inżynierami zajmującymi się wymiennikami ciepła. Omówimy zagadnienia symulacji sprzężonych oraz modelowania systemowego w analizach cieplno-przepływowych, wytrzymałościowych oraz systemowych. 

Gościem specjalnym spotkania będzie Piotr Dobber – zastępca Głównego Konstruktora w firmie Famet. Na przykładzie rozwiązań zastosowanych w tym przedsiębiorstwie pokażemy jak zmniejszyć nakład prac podczas przygotowywania analiz numerycznych. Ponadto zaprezentujemy narzędzia umożliwiające przeniesienie obliczeń z lokalnych na zdalne.

Zarejestruj się na bezpłatny webinar i dowiedz jak:

  • prowadzić symulacje, by uzyskać kompleksowe analizy przepływowe, wytrzymałościowe, zmęczeniowe oraz systemowe

  • oszczędzić czas potrzebny do wykonania analiz

  • podnieść efektywność działań stosując zdalne narzędzia obliczeń (Ansys Cloud) i skalowalność obliczeń.

Bezpłatne seminarium online pt. “Wyzwania i rozwiązania w symulacji komputerowej wymienników ciepła” odbędzie się 28 stycznia o godz. 10:00.

Webinar poprowadzą:

mgr inż. Paweł Dobber, zastępca Głównego Konstruktora w Famet SA

mgr inż. Tomasz Stelmach,  Senior Application Engineer w ANSYS

dr inż. Maciej Szudarek, Application Engineer w Symkom, zagadnienia analiz cieplno-przepływowych

dr inż. Wojciech Danek, Application Engineer w Symkom, tematyka analiz zmęczeniowych i wytrzymałościowych

dr inż. Mateusz Będkowski, Application Engineer w Symkom, analizy elektromagnetyczne

dr inż. Maciej Ginalski, Dyrektor Regionalny w Symkom, tematyka redukcji czasu obliczeń i obliczeń zdalnych

Dodatkowe informacje dotyczące wydarzenia znajdują się na dedykowanej stronie. Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o wypełnienie znajdującego się tam formularza rejestracyjnego.