Wodór przez wielu ekspertów traktowany jest jako paliwo przyszłości. Zgodnie z rządowym projektem “Polska Strategia Wodorowa do roku 2030 z perspektywą do 2040 r.” w najbliższych latach planowany jest gwałtowny rozwój i dofinansowanie dla firm, które będą inwestowały w technologie wodorowe. Dlatego też kluczowe jest zastosowanie narzędzi, które pozwolą na szybsze i efektywniejsze weryfikowanie pomysłów inżynieryjnych, które umożliwią przystosowanie tego gazu do potrzeb gospodarki.

Wykorzystanie wodoru jako paliwa jest wyzwaniem ze względu na wysokie (na razie) koszty pozyskania zielonego wodoru, trudności w przechowywaniu i przesyle tego gazu, a także obawy dotyczące bezpieczeństwa jego eksploatacji. W trwającym wyścigu technologicznym  potrzebne są innowacyjne pomysły oraz dobrze przetestowane rozwiązania.

Obierz “Kurs na wodór”

Stąd pomysł organizacji szkolenia “Kurs na wodór”, w którym eksperci w zakresie analiz przepływowych, energetyki oraz bezpieczeństwa przeciwwybuchowego podzielą się swoim doświadczeniem w zakresie zagadnień:

  • wymiany ciepła i turbulencji, 
  • modelowania spalania, 
  • kinetyki reakcji, 
  • przepisów bezpieczeństwa i podstawowych uwarunkowań prawnych

kurs_na_wodor_symulacja

W agendzie Kursu znajdują się 4 trzygodzinne moduły oraz jeden jednogodzinny. Spotkania odbędą się w trybie online i będą składały się z części teoretycznej i praktycznej, w której pod okiem specjalistów rozwijane będą umiejętności w zakresie prowadzenia symulacji komputerowych.

Ilość miejsc na Kursie jest ograniczona, dlatego zachęcamy do rejestracji tak szybko jak to możliwe.

Dodatkowe informacje dotyczące wydarzenia znajdują się na dedykowanej stronie. Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o wypełnienie znajdującego się tam formularza rejestracyjnego.