ANSYS Masterclass EDEM

Wydarzenia Masterclass organizowane przez Symkom mają na celu przedstawienie zaawansowanych narzędzi obliczeniowych szerokiemu gronu słuchaczy. Podczas wydarzeń Masterclass występują zaproszeni goście z całego świata będący ekspertami w wybranej dziedzinie.  Podczas wydarzeń prezentowane jest podejście teoretyczne jak również praktyczne dlatego osoba związana z akademią czy też przemysłem znajdzie odpowiedzi na interesujące pytania.

Na inaugurację biura południowego firmy Symkom zostało zorganizowane pierwsze wydarzenie z cyklu Masterclass. Wspólne działania z firmą EDEM umożliwiły zorganizowanie 7 marca w gliwickim Technoparku spotkania z ekspertami z modelowania materiałów sypkich.

technopark Gliwice siedziba Symkom
Granular flow within a dryer simulated in EDEM & Ansys Fluent

Fig. Granular flow within a dryer simulated in EDEM & Ansys Fluent (Courtesy of Astec, Inc.)

Podczas wydarzenia swoje prezentacje mieli zagraniczni goście z firmy ANSYS, Astec oraz EDEM. Eksperci z firmy EDEM przedstawili możliwości oprogramowania EDEM do przeprowadzania analiz numerycznych materiałów sypkich. Specjaliści z firmy Astec podzielili się swoim doświadczeniem z wykorzystania pakietu ANSYS oraz EDEM do symulacji zjawisk sprzężonych. Ponadto podczas jednej z sesji swoim doświadczeniem dzielili się pracownicy Politechniki Śląskiej i firmy FMK.

Wysoka frekwencja umożliwiła szeroką wymianę doświadczeń oraz wiedzy na temat transportu materiałów sypkich, złóż fluidalnych czy też konwersji biomasy i odpadów. Poruszaną tematyką w kuluarach była również produkcja w przemyśle farmaceutycznym.

Chcielibyśmy jeszcze raz serdecznie podziękować naszym partnerom firmie Ansys oraz EDEM za przeprowadzenie z nami interesującego spotkania na wysokim poziomie merytorycznym. Ponadto dziękujemy za liczne przybycie i pozytywny odbiór seminarium wszystkim uczestnikom.

uczestnicy spotkania zdjecie
partnerzy_logotypy

Partnerzy wydarzenia