Aż 2 startupy, które wspieramy w ramach Ansys Startup Program otrzymały zaproszenie do wygłoszenia prelekcji podczas Simulation World 2021. To największa na świecie wirtualna konferencja poświęcona symulacji komputerowej. Występują na niej najbardziej innowacyjne firmy, które zmieniają oblicze współczesnej inżynierii.

Noa Marine i Nevomo (wcześniej Hyper Poland), to startupy, które wystąpią podczas flagowego wydarzenia Ansys. Na ubiegłoroczne spotkanie zarejestrowało się aż 54 000 osób z całego świata, a ponad 300 prelegentów wykonało prezentacje dotyczące zarówno zastosowań oprogramowania Ansys w konkretnych projektach, jak i prowadziło warsztaty oraz spotkania networkingowe.

Simulation World 2021

Tegoroczna edycja skupiona jest wokół tematów związanych z technologią 5G, transformacją cyfrową, pojazdami autonomicznymi, elektryfikacją i pracą w chmurze.

Wystąpienie Noa Marine pt. „Wyzwania biomimetyki stosowanej w cyfrowych prototypach w kierunku wprowadzenia nowych narzędzi do eksploracji morza” zostało zakwalifikowane do ścieżki transformacji cyfrowej. Natomiast Nevomo “…” będzie można usłyszeć w sekcji związanej z pojazdami autonomicznymi.

NOA Marine

Startup, który pracuje nad autonomicznym bezzałogowym pojazdem.  Jego zadaniem będzie samodzielnie, efektywnie i znacznie tańsze niż do tej pory badanie oraz gromadzenie danych o Bałtyku (a w przyszłości o innych akwenach). Co więcej docelowo ten pojazd będzie zasilany energią pochodzącą z fal morskich, wiatru i słońca. Użycie tych pojazdów pozwoli na zdobycie wiedzy i stały monitoring ekosystemów morza. Ponadto sprawne i efektywne kosztowo zarządzanie ryzykiem dla infrastruktury morskiej poprzez zdalny i autonomiczny bezzałogowy dozór infrastruktury. Jest także inwestycją w przyszłość – przemysł coraz bardziej zwraca się w kierunku wydobywania surowców z dna morza. Do tego potrzebna jest o nim gruntowna wiedza, której brakuje.

Więcej informacji o NOA Marine, kliknij tu

Nevomo (wcześniej Hyper Poland)

hyperloop-wjazd-na-stacje

Polski startup pracujący nad etapowym wdrożeniem technologii transportu inspirowanego hyperloopem z wykorzystaniem istniejących korytarzy i przepisów kolejowych. Hyperloop to nowy środek transportu umożliwiający przemieszczanie osób lub ładunków z bardzo dużą prędkością i w oparciu o koncepcję zrównoważonego transportu. To połączenie pociągu i samolotu. Umożliwi podróż np. z Krakowa do Gdańska w 35 minut z prędkością bliską prędkości dźwięku. 

Obecnie trwają pracę nad technologią magrail, która jest etapem pośrednim, w którym wykorzystywana będzie istniejąca infrastruktura kolejowa.

Więcej informacji o Nevomo, zobacz tu

Simulation World – jak wziąć udział

Wirtualna konferencja Simulation World odbędzie się w dniach 20 i 21 kwietnia, jest wydarzeniem bezpłatnym. Aby wziąć w nim udział wystarczy zarejestrować się na stronie.