Przedstawiciele Politechniki Świętokrzyskiej oraz Symkom podpisali umowę o długotrwałej współpracy obu stron. To wzmocnienie istniejących już relacji i otwarcie drogi do nowych pomysłów oraz inicjatyw.

Dokument w imieniu politechniki podpisał prof. dr hab. inż. Zbigniew Koruba – Rektor uczelni, a ze strony Symkom Prezes dr inż. Leszek Rudniak. Wspólne projekty będą dotyczyły organizacji inicjatyw naukowo-badawczych, warsztatów, szkoleń czy konferencji. Wszystko to w zakresie zagadnień związanych z kompleksowymi analizami numerycznymi.

W ramach nawiązanej relacji podjęto już pierwsze wspólne działania. Należy do nich m.in. organizacja bezpłatnych warsztatów z symulacji komputerowych dla studentów i pracowników uczelni.

Ansys_politechnika_swietkorzyska

Specjalna oferta dla Politechnik i Uniwersytetów

Warto dodać, że do środowiska naukowego skierowana jest specjalna oferta pozwalająca na korzystanie z oprogramowania na preferencyjnych warunkach. W przypadku licencji studenckich oprogramowanie udostępniane jest bezpłatnie. Warto zapoznać się z warunkami korzystania z tych licencji.