Co się stanie z obwodem drukowanym w warunkach podwyższonej temperatury? Co, gdy zamkniemy go w szczelnej obudowie w pobliżu pola elektromagnetycznego? Odpowiedź na te i inne pytania ma niebagatelne znaczenie dla działania systemów wykorzystujących PCB.

Zapobieganie awariom obwodów drukowanych jest bardzo istotne ze względu na powszechność ich stosowania. Możemy je spotkać  m.in. w pompach insulinowych, rozrusznikach serca czy panelach fotowoltaicznych, ale także domowych komputerach, telefonach i innych sprzętach używanych na co dzień.

Tak wszechstronne wykorzystanie obwodów drukowanych sprawia, że wzrasta zapotrzebowanie rynku na ich produkcję. Jednakże w wersji coraz bardziej zoptymalizowanej i zaawansowanej technologicznie. W użyciu są już zminiaturyzowane płytki zawierające kilkadziesiąt warstw (mówi się nawet o ponad 1000) czy bardziej zaawansowane niż PCB – układy HDI.

 

To oznacza, że praca projektowa nad podwyższeniem żywotności i efektywności działania obwodów drukowanych będzie przyspieszała. Dotrzymanie kroku w tym wyścigu umożliwia wykorzystanie symulacji numerycznej z całym arsenałem możliwości, jakie daje.

Zapraszamy na bezpłatny webinar, w którym przedstawimy jak modelowanie numeryczne pomaga w:
  • optymalizacji parametrów PCB pod kątem wydajności, jakości, kosztów i czasu wykonania
  • zwiększania trwałości i niezawodności podczas eksploatacji
  • efektywnego prototypowania nowych rozwiązań
  • modelowania systemowego z analizą sprzężoną
  • spójności z wymogami prawnymi

Dodatkowe informacje dotyczące wydarzenia znajdują się na dedykowanej stronie. Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o wypełnienie znajdującego się tam formularza rejestracyjnego.

Zapraszamy!