Dźwięki zazwyczaj zauważamy wtedy, gdy nam przeszkadzają lub wręcz przeciwnie, gdy nam się bardzo podobają. Mogą zarówno rozpraszać, czy wręcz stanowić zagrożenie dla zdrowia, jak i relaksować. Bez wątpienia są ważną częścią każdego produktu, stanowiąc jego charakterystyczny element (np. kliknięcie) albo czynnik przewagi konkurencyjnej (np. ciche wnętrze samochodu). Co więcej, dzięki nim można także uniknąć długotrwałych napraw i przestojów produkcyjnych, jeśli wykorzysta się je do diagnostyki akustycznej. Brzmi dobrze? Zapraszamy do udziału w naszym webinarze.

Nawet najlepiej zaprojektowana zmywarka, jeśli będzie bardzo hałasować, nie znajdzie zbyt wielu kupców. Samochód, w którego wnętrzu nie będzie się dało rozmawiać z powodu hałasu, nie spełni oczekiwań współczesnych nabywców. “Zapanowanie” nad dźwiękiem wymaga podejścia holistycznego: wzięcia pod uwagę zarówno czynników obiektywnych jak i psychologicznych; subiektywnego poczucia oddziaływania dźwięku na człowieka. Można to osiągnąć przeprowadzając nieskończenie wiele prób, budując prototypy i wydając pieniądze na nieudane certyfikacje. Można również w środowisku wirtualnym przeprowadzić analizę jakości dźwięku, poprawić go, dostosować do potrzeb rynku i norm prawnych.

Symulacja komputerowa i zjawiska akustyczne

Dzięki modelowaniu numerycznemu dźwięku mamy sposobność sprawdzenia jaki poziom hałasu będzie w hali produkcyjnej po włączeniu nowego urządzenia albo zastosowaniu ekranów wygłuszających. Mamy możliwość zmierzenia czy emitowane dźwięki będą negatywnie wpływały na zdrowie pracowników i przeprojektować produkt czy pomieszczenie, w taki sposób, by spełniały normy prawne. To również szansa, by szybciej wyeliminować defekty bez potrzeby długotrwałych badań i zatrzymywania linii produkcyjnej. Wystarczy zastosowanie diagnostyki akustycznej.

Zapraszamy na bezpłatny webinar, aby dowiedzieć się w jaki sposób wykorzystanie symulacji komputerowej pozwala na:

  • efektywniejsze dostosowanie produktu do norm prawnych w zakresie emisji hałasu

  • podniesienie wydajności pracy przy projektach, dzięki analizie jakości dźwięku

  • zyskanie przewagi konkurencyjnej poprzez dostosowanie produktów do najwyższych standardów jakości akustycznej

  • uniknięcie potrzeby budowy wielu prototypów i minimalizację kosztów certyfikacji 

  • szybsze usuwanie usterek, dzięki korzystaniu z diagnostyki akustycznej

  • tworzenia pożądanych dźwięków i eliminowaniu tych niechcianych 

Bezpłatne seminarium online “Jak zobaczyć dźwięk – zastosowanie analizy numerycznej w akustyce “, odbędzie się 22 października o godz. 10:00.

Prowadzącym będzie dr inż. Konrad Kamieniecki – adiunkt na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej oraz Senior Application Engineer w Symkom.

Dodatkowe informacje dotyczące wydarzenia znajdują się na dedykowanej stronie. Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o wypełnienie znajdującego się tam formularza rejestracyjnego.