Rozwojowi rynku anten sprzyja ogólny postęp technologii komunikacyjnych. Anteny są elementem, który łączy zarówno podstawowe jak i zaawansowane systemy telekomunikacyjne, dostęp do globalnej sieci danych, produkty związane z IoT czy autonomicznymi pojazdami. Projektowane obiekty są coraz mniejsze, a jednocześnie muszą być coraz bardziej wydajne.

Przed inżynierami odpowiedzialnymi za zapewnienie efektywnej komunikacji w kontekście jakości, ciągłości i niezawodności sygnału stoi ważne zadanie. Zwłaszcza w obliczu postępującej miniaturyzacji technologii oraz wzrastającej liczby bezkablowych urządzeń. Dlatego, aby wspomóc etap prac projektowych poprzez weryfikację projektów jeszcze przed budową prototypu oraz sprawdzenie różnych scenariuszy działania systemów antenowych w warunkach wirtualnego laboratorium, coraz powszechniejsza jest stosowana jest symulacja komputerowa.

anteny_symulacja_komputerowa

Opracowania dla wyzwań w dziedzinie anten i szyków antenowych

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze, podczas którego aż 12 ekspertów podzieli się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniami w zakresie rozwiązywania problemów i odpowiedzi na wyzwania stojące przed projektantami efektywnych i nowoczesnych systemów antenowych.

Dowiedz się jak:

  • zweryfikować efektywność proponowanych rozwiązań systemów i układów antenowych (na obiektach statycznych i ruchomych)

  • podnieść bezpieczeństwo użytkowania obiektów wykorzystujących anteny

  • zyskać gwarancję, że zaprojektowany prototyp będzie działał zgodnie z oczekiwaniami

  • zminimalizować ryzyko związane z niepowodzeniem przy prowadzonych projektach

  • zweryfikować możliwe scenariusze zdarzeń

  • sprawdzić jak będzie przebiegała integracja urządzeń w mikro i makroskali

ansys_anteny

W spotkaniu wezmą udział m.in. eksperci w zakresie budowy i integracji systemów antenowych: Paweł Rymaszewski (Thorium Space), Karol Zimoląg (Aptiv), Wojciech Lichoń (Talkin’ Things). A także specjaliści ds. prowadzenia analiz elektromagnetycznych Mateusz Będkowski i Marek szymczak (Symkom).

Bezpłatny webinar pt. “Systemy antenowe – analiza i modelowanie” odbędzie się 27 stycznia o godz. 10:00.

Dodatkowe informacje dotyczące wydarzenia znajdują się na dedykowanej stronie. Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o wypełnienie znajdującego się tam formularza rejestracyjnego.