Studencki sukces z Lublina: Hydrogreen i potencjał Ansys Academic Program
Wyzwania przyszłych inżynierów
„Wyzwań przy budowie pojazdu jest bardzo dużo, lecz za największe mogę uznać spełnienie wymagań technicznych, a szczególnie wymagań bezpieczeństwa stawianych przez organizatorów zawodów Shell Eco-Marathon. Budując pojazd o ultra dużej sprawności konieczne jest zminimalizowanie wszelkich strat, w tym związanych z masą pojazdu. Prowadzi to do pokusy akceptacji ryzyk.”
Złożoność projektu wzmacniają zmiany w zespole – większość studentów pracuje nad pojazdem przez około dwa lata, co wymaga efektywnego zarządzania wiedzą. Zespół korzysta z własnej bazy danych, ale stale szuka lepszych narzędzi do zarządzania zmianami.
Ansys jako kluczowy partner technologiczny
Dzięki takim osiągnięciom Hydrogreen nie tylko rywalizuje z najlepszymi drużynami w Europie, ale często przewyższa je osiągami.
Inspiracja, rozwój i wyzwania
„Nabierają wtedy niesamowitej pewności siebie i wiary w swoje możliwości. Oczywiście ograniczenia finansowe wpływają na wynik, ale często są, choć częściowo niwelowane sprytem i pomysłowością. Zawsze po zawodach widzę zmianę w zespole: zaczynają wierzyć, że mogą poradzić sobie w dowolnym miejscu na świecie i mogą być bardzo dobrymi inżynierami.”
Jak zauważa prof. Czarnigowski, praca w Hydrogreen to nie tylko rozwój techniczny, ale też umiejętności miękkie: zarządzanie czasem, praca w zespole czy radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych.
Przyszłość: Urban Concept i wyzwania wodoru
Kto może skorzystać z Ansys Academic Program?
Z programu mogą skorzystać studenci wyższych uczelni oraz uczelni technicznych zaangażowani w działalność kół naukowych. Udział w nim polega na udzieleniu bezpłatnej, rocznej i odnawialnej licencji Research na narzędzia Ansys oraz pomocy naukowych i szkoleń w ramach umowy sponsorskiej.
Chcesz wziąć udział w programie Ansys Academic dla Kół Naukowych? Dowiedz się więcej na stronie: https://symkom.pl/academic/ansys-academic-program-dla-kol-naukowych/