ANSYS, globalny lider w zakresie symulacji inżynierskich, ogłosił, iż została podpisana umowa nabycia firmy OPTIS, która specjalizuje się w symulacji światła, wzroku ludzkiego, i zjawisk fizycznych związanych z optyką. OPTIS powiększy protfolio produktów ANSYS w zakresie symulacji optycznych. Transakcja ma zakończyć się w drugim kwartale 2018 roku.

Klienci OPTIS to takie firmy jak: Audi, Toyota, Ford, Ferrari, Boeing, Airbus, GE, Swarovski i L’Oreal.

Symulacja inżynierska odgrywa coraz ważniejszą rolę w rozwoju czujników, ponieważ ta branża rozwija się w celu stworzenia bezpiecznych autonomicznych pojazdów. ANSYS opracował rozwiązania symulacyjne przeznaczone specjalnie do opracowywania czujników pojazdów i umocni swoją pozycję lidera na rynku dzięki akwizycji OPTIS. Dodanie możliwości OPTIS do portfolio ANSYS zaowocuje kompleksowym rozwiązaniem, obejmującym światło widzialne i podczerwone, elektromagnetykzm i akustykę dla kamer, radarów i lidarów.

OPTIS opracował także fotorealistyczną platformę symulacyjną wirtualnej rzeczywistości, która pomoże przyspieszyć rozwój autonomicznych pojazdów. Wykorzystując VR – w połączeniu z innymi rozwiązaniami ANSYS – producenci samochodów mogą symulować środowisko, w którym poruszają się pojazdy bez kierowcy, w tym warunki drogowe, pogodę i jednokierunkowe ulice.

„Od prawie pół wieku ANSYS jest liderem w dziedzinie rozwiązań do symulacji inżynierskich” – powiedział Eric Bantegnie, wiceprezes i dyrektor generalny ANSYS. „Podobnie jak ANSYS, OPTIS jest liderem technologicznym i wspólnie dostarczymy wszechobecną symulację inżynierską do nowej grupy firm, rozszerzając jednocześnie symulację na zastosowania następnej generacji, takie jak kamery i rozwój lidarów do autonomicznych pojazdów.” Miałem okazję poznać wielu członków zespołu OPTIS, a oni są wspaniałymi ludźmi, nie mogę się doczekać, aby wprowadzić ich do rodziny ANSYS. ”

„Połączenie rozwiązań OPTIS z szerokim portfolio ANSYS będzie przewagą konkurencyjną dla naszych klientów i całej branży” – powiedział Jacques Delacour, prezes OPTIS i dyrektor generalny OPTIS. „Cała rodzina OPTIS oczekuje współpracy z ANSYS i jej imponującą społecznością klientów na całym świecie.”